CZ / SK / EN / DE

Firma

O nás

Vyrábame ekologické podstielky pre zvieratá v domácnostiach. Naším výrobným programom je spracovanie druhotnej suroviny zaťažujúcej životné prostredie na produkt s výnimočne kladnými vlastnosťami a priateľský k životnému prostrediu.

Asan nachádza uplatnenie v domácnostiach s mačkami, fretkami, ušľachtilými hlodavcami ako sú napr. morčatá, potkany či so zakrpatenými králikmi, ďalej v chovoch exotického vtáctva a niektorých druhov terárijných zvierat.

Asan používajú chovatelia od jedného "miláčika" až po veľkochovy exportujúce ušľachtilé hlodavce na západoeurópske trhy.

Výrobný závod je vybudovaný v Mirotíciach u Písku na spojnici Prahy a Českých Budějovíc. Toto miesto je strategické pre distribúciu ako pre zákazníkov na českom trhu, tak pre export.

Idea

"My v Asane veríme v životný štýl spojený s prírodou. Zlučuje ekologické zmýšľanie, vášeň pre všetko živé a nadšenie pre to, čomu veríme - v zachovanie prírodných hodnôt pre naše deti a nasledujúce generácie. Táto filozofia sa premieta ako do našej práce a našich výrobkov, tak do koníčkov a spôsobu trávenia voľného času. Každý člen nášho tímu je chovateľom.

Mať zvieracieho spoločníka je srdcová záležitosť. Asan robí súžitie v domácnosti s maznáčikmi príjemné a obohacujúce.

Budujeme v deťoch záujem o prírodu a chovateľstvo. Spolupracujeme so vzdelávacími, chovateľskými a čiastočne ekologickými organizáciami, ktoré propagujú tieto hodnoty.

Uľahčujeme chov zvierat astmatikom, alergikom i seniorom. 

Pracujeme v zásadách udržateľného rozvoja - surovinu neťažíme, nerúbeme, nevyrábame za použitia vody, používané výrobné zariadenia majú nízku spotrebu energie. Nízkou váhou podstielky šetríme hmotnosť zásielok a tým prispievame k zníženiu spotreby palív pri preprave. Materiály na obal sú ľahko odbúrateľné.

Ekologický rozmer - Asan je vyrobený recykláciou druhotnej suroviny a po využití je 100% rozložiteľný.

Bezpečnosť a zdravotný prínos ľuďom i zvieratám - Asan je nezávadný, bez prachu a bez pridaných  parfumov, obmedzuje rast baktérií a plesní, neobsahuje patogény spôsobujúce alergie. Je bezpečný pre zvieratá i všetkých členov domácnosti.

Prinášame komfort a jednoduchosť v používaní s cieľom dať chovateľom viac času stráveného so svojím zvieracím spoločníkom, nie strávených upratovaním. "

História

11/2006

založenie firmy

6/2007

zahájenie výroby, predstavenie Asanu chovateľom pri príležitosti veľtrhu Propet Brno

9/2007

medzinárodná premiéra Asanu na svetovej výstave mačiek v Bratislave

3/2008

certifikácie ISO 9001 a ISO 14001

5/2008

Asan prvýkrát na medzinárodnom veľtrhu chovateľských potrieb Interzoo v Norimbergu, začatie exportu

2010

certifikácia TÜV

2011

Asan sa stáva finalistom súťaže Cena zdravia a bezpečného životného prostredia

2012

po veľtrhu Interzoo rozširujeme exportné aktivity a krátko nato vyvážame do 16 krajín sveta

2013

Asan je držiteľom certifikátu Český výrobok

2014

inovácie v produktovej rade - Asan Petit pre malé hlodavce, Asan Pet Silver s použitím koloidného striebra a Asan Pet Aloe pre hlodavce a králiky. Pre mačky a fretky uvádzame Asan Cat Pure a Asan Fresh Blue s efektívnejšou neutralizáciou pachov

2015

investície do modernizácie výrobnej linky a zvýšenie kapacity objemu výroby

2017

Asan realizuje projekt "Energetické úspory" spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Podnikanie a inovácie pre konkurencieschopnosť

2018  dokončená rekonštrukcia budov a výrobných hál Asan
2020 Asan prechádza do portfólia značiek spoločnosti Tommi CZ s.r.o.

Kde nás nájdete?

Asan - CZ s.r.o.
Stroupežnického 2
398 01 Mirotice